Lista życzeń

Rozpoczął się nowy rok przedszkolny. Czas na nowe przygody, nowe umiejętności, ale i wyzwania. Nie tylko dla Karoliny, również dla mnie. Wypadałoby pewnie mieć jakiś plan…

Jak będzie wyglądał ten rok? Co będziemy robić? Czego się uczyć? Czym zajmować? Jak zorganizujemy sobie dni? Popołudnia? Wieczory? Planu jednak nie ma i raczej nie będzie. Dlaczego? U mnie to jest jakoś tak, że plan równa się frustracja, a brak planu niespodzianki:) Z dwojga „złego” wolę niespodzianki;) Mam jednak kilka pragnień co do tego nadchodzącego czasu — żeby nie było, że tak kompletnie sobie tego nie przemyślałam. Chciałabym, żeby ten rok był pełen dobrych, spokojnych chwil, a także nieskrępowanego poznawania świata. Chciałabym, żeby dziewczynki bawiły się radośnie razem (tak wiem, że to mało realne;)), a w chwilach trudności, żalu, niemocy czy frustracji biegły do nas po całusa, który wszystko leczy i przynosi ukojenie. Chciałabym także móc spokojnie karmić, przewijać i sprzątać zabawki, a potem biegać po parku i huśtać się wysoko! A na koniec chcę, by moje dzieci zasypiały co wieczór w poczuciu bezpieczeństwa i miłości. Nieważne czy będę gładzić je po rączce, zanim zasną, czy tylko krzątać się za uchylonymi drzwiami próbując nie wywołać żadnego z ulubionych pytań zasypiającego dziecka (zaczynając od: co tam robisz?, a kończąc na: „co to jest siekiera?”).
Tak naprawdę jedyne czego pragnę to nudnej, szczęśliwej codzienności, z małymi przerwami na szalone wypady z mężem na burgera. Niech nam się szczęści:)

8 Replies to “Lista życzeń”

 1. No to mogę jedynie dołożyć się do tych życzeń:)

  1. Dziękujemy i nawzajem 😊

 2. Tego Wam życzymy 😄 A burgera tez chętnie zjemy 😜

  1. Dziękujemy:) A na burgera musimy się umówić!:D

 3. O!!!! Burger to świetna opcja. Piękne te życzenia a brak planu szczerze popieram 🙂 wydaje mi się, że w dorosłym życiu plany czyhają na nas z każdej strony to i dzieciństwo może nie być nimi obarczone 😀

  1. Też tak myślę!:)

 4. Bądźcie szczęśliwi tym spokojnym może trochę nudnym szczęściem, nie planujcie za dużo, bo życie nas zaskakuje raz na plus, raz na minus i to jest fajne, bo nieprzewidywalne. Trzymam kciuki za całą rodzinkę !!!

  1. Dziękujemy:) Takie właśnie mamy marzenie:) Pozdrawiamy bardzo serdecznie!

Dodaj komentarz