Site Loader

Pewnego razu była sobie mała kaczuszka, która codziennie pływała razem z mamą po jeziorze. Któregoś dnia mama kaczka powiedziała:

Moja droga kaczuszko, jesteś już duża i możesz sama popływać po jeziorze. Na pewno spotkasz przyjaciół i będziesz się dobrze bawiła.

Mała kaczuszka trochę się bała, ale postanowiła spróbować. Następnego dnia wypłynęła sama wczesnym rankiem. Pływała, pływała i nagle zobaczyła drugą małą kaczuszkę. Szybko się zaprzyjaźniły i od tego czasu codziennie razem się bawiły. Któregoś popołudnia spotkały żabkę.

Co robisz żabko?

Zapytały kaczuszki.

Siedzę na listku i czekam, aż nastanie wieczór. Pojawi się wtedy piękny księżyc i migoczące gwiazdy.

Kaczuszki były bardzo zdziwione, bo nie wiedziały, co to są księżyc i gwiazdy. Żabka zaproponowała więc, by przypłynęły do niej następnego wieczoru, a ona pokaże im księżyc i gwiazdy. Tak też zrobiły. Kiedy kaczuszki spotkały się z żabką, ta poprosiła je, by spojrzały wysoko w górę na niebo. Ta piękna złocista kula to księżyc, a te małe święcące punkciki to gwiazdy tłumaczyła żabka. Kaczuszki były zachwycone. Od tego czasu codziennie wieczorem przypływały do żabki i razem oglądały niebo nocą. Za każdym razem była to całkiem nowa przygoda. Czasem księżyc był okrągły jak piłka, czasem wyglądał jak rogalik, ale zawsze bardzo się kaczuszkom podobał. Pewnego wieczoru zdarzyło się coś dziwnego. Kaczuszki nie mogły znaleźć ani księżyca, ani gwiazd na niebie. Były bardzo zmartwione, ale żabka wytłumaczyła im, że one wcale nie zniknęły, tylko zasłoniły je chmury.

Co za szczęście!

Śmiały się potem radośnie. Kaczuszki wiele wieczorów spędziły z żabką na oglądaniu nieba. A kiedy kładły się spać, opowiadały swoim rodzicom, co widziały. Śpijcie dobrze małe kaczuszki, mówiły potem mamy. Jutro też czeka na was wiele nowych przygód.

Autor: Mama ma moc!

6 Replies to “Bajka o małej kaczuszce i o tym, czego dowiedziała się od żabki”

  1. 3 dzien z rzedu kolejna bajka przeczytana a chłopcy śpią. 3 i 5 lat sa zachwycenii. A z krolikiem juz drugi dzien ze smiechem wspominaja białą marechewke ze smiechem . Bravo Bravo dziekujemy i czekamy na wiecej.

    1. To wspaniale, że bajki przypadły chłopcom do gustu! W takim razie chyba czas napisać coś nowego 🙂 Pozdrawiam serdecznie całą rodzinę! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *