Site Loader

Jak dbać o siebie i jaki to ma związek z krzyczeniem na dzieci?

Może na pierwszy rzut oka wydaje się Wam, że to nie ma związku, ale zapewniam Was — te dwie sprawy łączą się bardzo mocno.

Dlaczego?

Wychowanie dzieci to ciągłe wyzwania. To dni wypełnione obowiązkami, zadaniami, prośbami i pytaniami. Chcemy być najlepszymi rodzicami, jak to tylko możliwe, więc wypełniamy te obowiązki, zdania, odpowiadamy na prośby i na pytania. Do tego mamy jeszcze swoje sprawy. Musimy znaleźć czas na prace domowe lub wypełnianie obowiązków zawodowych. Do tego pranie, sprzątanie, wyprowadzanie psa.

Staramy się.

Dzień za dniem. Noc w noc.

Miesiąc po miesiącu.

I czasem coś w nas pęka. Mamy dość. Nasze zasoby zniknęły, akumulatory są nienaładowane.

Zapomnieliśmy o tym, że my jako rodzice też jesteśmy ważni! My jako Mamy, mamy swoje potrzeby, swoje marzenia, cele. Nie chodzi tu przecież tylko o cel, jakim może być zrobienie obiadu. Prawda?

Jeśli nie zadbamy o siebie, nie będziemy pamiętać o sobie, to nasze zasoby się wyczerpią, a wtedy i my i dzieci i nasza relacja zacznie się kruszyć.

Wiele mam ma wyrzuty sumienia, gdy ucieka z domu, by zrobić coś dla siebie. Samo to, że nazywam to ucieczką, wielu z Was już się nie podoba. Taka jest jednak rzeczywistość wielu z nas. Jak sobie same nie zaplanujemy i nie wyszarpiemy czasu dla siebie, nikt nam go nie położy na tacy. Nie będzie prezentu z czasem do wykorzystania, z różową wstążką i babeczkami ułożonymi na około.

To nasza potrzeba. To My. Ty i ja.

Piszę o tym w kursie „Dom bez krzyku– ja nie krzyczeć na dzieci. Jeśli nie masz sama, to nie nalejesz dziecku. Z Twojej pustej szklanki, szklanka malucha się nie napełni.

Wiem, jesteś zapracowana, zmęczona, masz wszystkiego dość i naprawdę nie masz czasu jeszcze zaplanować sobie wizyty u koleżanki, bo o 21.00 już często sama śpisz.

Wiem, że tak mają mamy. Dlatego przygotowałam dla Was pomoce do wydrukowania.

Małe wskazówki.

Pomogą Wam pamiętać o siebie, a także będą Wam służyć do uświadamiania sobie własnych potrzeb. Czy jesteś zmęczona? Czy potrzebujesz czasu dla siebie? Pragniesz chwili ciszy? Chcesz gdzieś wyjść? Coś zrobić? Czegoś nie robić?

Brak nam sił, by zadawać sobie te pytania. Dlatego dobrze jest je mieć w portfelu, przykleić na lodówkę, na lustro w łazience. Niech Wam przypominają o Was samych.

Poniżej znajdziecie link z tymi pomocami.

https://drive.google.com/drive/folders/1bCVnvl_56l-2-qXuhb2nDjgF2TPa6XF0

Mam nadzieję, że posłużą Wam tak dobrze, jak innym mamom, które z nich korzystają. Te wskazówki naprawdę mają moc! 🙂

Trzymam kciuki!

Kasia

Autor: Mama ma moc!

2 Replies to “Jak dbać o siebie i jaki to ma związek z krzyczeniem na dzieci?”

  1. Bardzo wiele osób godzi teraz macierzyństwo z pracą czy prowadzeniem własnej firmy. Jest to naprawdę trudne zadanie bo każdy z nas chce zarówno dobrze wychować dziecko jak i prowadzić dobrze prosperującą firmę. Dlatego takie rady są dla rodziców bezcenne aby nie zwariowali

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *