Site Loader

„Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym”, to moje odkrycie, kopalnia wiedzy i inspiracji na wieczorne rozmowy, ciekawe zabawy, wspólne przeżywanie i poznawanie tego, co nam najbliższe. Naszych uczuć, emocji, tego, co wokół nas.

Begoña Ibarrola, hiszpańska psycholog i pedagog, stworzyła książkę niezwykłą, bo rozwijającą inteligencję emocjonalną u dzieci. Każdy rozdział zawiera dwie bajki opowiadające o przygodach bardzo sympatycznych bohaterów. Dzieci słuchając, uczą się i poznają rozmaite postawy, umiejętności, zachowania. Mogą w bezpiecznych warunkach w domowym zaciszu przyglądać się temu, co się im przydarza.

Niesamowite historie.

Autorka opowiada również rodzicom o tym, co ważne w rozwoju i życiu ich dzieci. O bezwarunkowej miłości, wspieraniu autonomii dziecka czy rozwijaniu wiary we własne siły. Historie o odważnej decyzji, o żabce, która nie lubiła pocałunków, czy pierwszym locie, to tylko niektóre z tych, które Wam polecam.

Naprawdę warto mieć tę książkę w domowej bibliotece, bo będzie służyć całej rodzinie, mniejszym i starszym dzieciom oraz rodzicom pragnącym mądrze i troskliwie wprowadzać swoje pociechy w otaczający je świat.

Wskazówki i propozycje zabaw.

Wskazówki, które daje autorka warto przeczytać, ponieważ na pewno pomogą w wielu trudnościach i dziecka i rodzica. Pamiętajcie jednak o tym, że każde dziecko jest inne i że każda rodzina jest inna, a rodzice nie zawsze muszą trzymać się ustalonych zasad i być jednomyślni. To wspaniałe, gdy tłumaczą, że błędy są częścią codzienności i nie trzeba się bać ich popełniania. Bądźmy jednak uważni, kiedy będziemy chcieli pochwalić dziecko za naturalne zdolności, ponieważ może stracić radość z robienia czegoś, co w naszym mniemaniu zupełnie mu nie wychodzi lub nie będzie próbowało czegoś innego w przyszłości, z powodu przekonania o braku talentu. 

Ilustracje.

Na koniec słowo o cudnych ilustracjach, które wykonał Jesús Gabán. Są wyjątkowe, delikatne i malownicze,  samo ich oglądanie jest już ogromną przyjemnością dla czytelnika.

Druga część.

Druga część cyklu opowiadań tej autorki mówi o talentach. Napiszę Wam o niej, jak tylko do mnie dotrze <3

Obie pozycje zostały wydane przez wydawnictwo Finebooks.

„Bajki, które uczą jak być szczęśliwym?” – Czy to dobry wybór?

Myślę, że tak, że dostarczy Wam wielu okazji do bycia razem, zadawania ciekawych pytań i szukania dobrych odpowiedzi.

Książka dla dzieci to zawsze dobry pomysł.

Dobrej zabawy i wspaniałych rozmów Wam życzę 🙂

K.

Autor: Mama ma moc!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *