Site Loader

Hej! Widzę Cię!

Wiem, jesteś zajęta, zakupy, sprzątanie i hałas. Dzieci ciągle o coś pytają, nie wiesz, co robić najpierw. Dlatego chciałam, żebyś wiedziała, że Cię widzę.

Są chwile kiedy już nie pamiętasz, co miałaś teraz robić, odłożyłaś gdzieś telefon i nie wiesz gdzie. Przypalają się ciasteczka w piekarniku. Coś spadło. Ktoś zgubił swój but. Tak wiem, że wszystkiego jest za dużo na Święta i choć są tacy, którzy to uwielbiają, to ja rozumiem, że to może być trudne, obciążające lub że po prostu możesz tego nie lubić.

Widzę Twoje starania.

Widzę Twój wkład w te Święta. Widzę, że się starasz. Widzę i doceniam, że Twoje dzieci będą miały bezpieczne i ciepłe Święta.

Widzę, że jesteś w wielu sprawach sama, że nie otrzymujesz pomocy lub nie tyle, ile byś chciała. Wiem, że czasem wolisz zrobić coś samodzielnie niż dziesięć minut tłumaczyć skąd coś przynieść lub gdzie coś kupić. Wiem, że dawanie instrukcji bywa trudne. I męczące.

Widzę, że do późna wieczorem układasz listy zakupów na następny dzień. Widzę, że jeszcze marynujesz mięso na pierwszy dzień Świąt. I że jeszcze byś chciała upiec szarlotkę, którą tak wszyscy lubią. Tylko kiedy? Czuję, że rozważasz przestawienie budzika na godzinę wcześniej.

Widzę, że Ci zależy, że chciałabyś, by było pięknie i smacznie. By każdy dostał wymarzony prezent. By każdy się ucieszył.

Widzę, że bywasz zamyślona.

Widzę, że bycie Mamą w Święta to podwójna radość i czasem podwójny trud. Bo nie zawsze jest tak, jakbyś chciała. Bo nie ma z Tobą tego, tych, o których myślisz. Widzę, że niekiedy Twoje myśli błąkają się to tu, to tam. Wracają stare sprawy, jakiś chaos, tęsknoty pukają do Twojej głowy. Czasem zamykasz im drzwi, a czasem nie. I to jest ok. Warto być z tymi, o których myślisz, nawet wtedy, kiedy nie ma ich obok przy stole.

Widzę Cię.

Widzę Twój trud i Twoją radość. Twoje zmęczenie i Twoją dumę. Twoją rodzinę i widzę Ciebie, bo bez Ciebie te Święta nie byłyby takie wspaniałe.

Nie wątp w siebie. To czas Bożego Narodzenia, czas doceniania siebie, innych, tego wspólnego czasu, bycia razem, miłości, czas wzajemnej troski i trzymania się za ręce. 

Jestem z Tobą i życzę Ci cudownych Świąt!

K.

Autor: Mama ma moc!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *