Site Loader

Jak mówić, by dzieci nas słuchały? Która Mama się nad tym nie zastanawia? Co tak naprawdę działa, co pomaga? Co warto wiedzieć? Jakich używać słów?

Nasza matczyna codzienność to wiele wyzwań i niespodzianek. Jesteśmy zajęte, czasem przytłoczone, a już na pewno staramy się być bardzo skupione na tym, by o niczym nie zapomnieć, by wszystko zostało zrobione, by każdy członek rodziny był zadowolony i bezpieczny.

Są też w naszej codzienności momenty, kiedy bardzo byśmy chciały, by dzieci z nami współpracowały. By nas słyszały.

To takie ważne dla mam, by ktoś je słyszał. Nie chcemy czuć się ignorowane. Nie chcemy powtarzać jednego zdania po kilka razy. Nie chcemy sięgać po krzyk, który czasem wydaje się jedynym sposobem na to, by zwrócić na siebie uwagę dzieci.

Jak mówić, by dzieci nas słuchały?

Podczas warsztatu dowiemy się, jak można porozumieć się z dziećmi, co mówić i jak mówić, by nas usłyszały. Dowiemy się również trochę o tym, dlaczego dla naszych dzieci słyszenie mamy jest czasem tak trudne.

Co kryje się za tą ciszą, dlaczego dzieci nie reagują, jak można to zmienić?

Zapraszam na warsztat, będzie kameralna atmosfera, dużo wiedzy, trochę wytchnienia, czas dla siebie i na własny rozwój.

Opis warsztatów.


Zastanowimy się, dlaczego dzieci nas nie słuchają i w których sytuacjach najbardziej nam to doskwiera?
Pomówimy o tym, jak zdobyć uwagę dziecka i ją utrzymać.
Porozmawiamy o skutecznych metodach, dzięki którym dzieci zaczną nas słuchać, a nasza komunikacja będzie odbywała się bez niepotrzebnych napięć i krzyku.

Aby zadbać o każdą z uczestniczek warsztatu grupa nie będzie miała więcej niż 8 osób. To ważne, by każda Mama została wysłuchana i mogła skorzystać z tej wiedzy, jaką będę przekazywała.

Zapisy.

Zapisy trwają do 8 maja: [email protected]

Serdecznie zapraszam.

Jeśli czujesz potrzebę konsultacji indywidualnych, napisz do mnie. Mój telefon, e-mail lub strona https://www.alterego-psychologwroclaw.pl/rejestracja/psycholog-dla-mam.html są do Twojej dyspozycji.

K.

Autor: Mama ma moc!

2 Replies to “Warsztaty dla Mam – jak mówić, by dzieci nas słuchały?”

  1. Super warsztat ?
    Kiedyś czytałam „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” . Rewelacyjna pozycja, dużo ułatwia w późniejszej relacji z dzieckiem ? polecasz może podobne pozycje ??

    1. Tyle ile mam, tyle jest potrzeb <3 U nas na warsztatach rozmawiamy, sprawdzamy, co komu pasuje i na co możemy same sobie pozwolić, wszystko z wyczuciem i w bezpiecznej atmosferze. Czasem warto sięgnąć po książkę, a czasem warto posłuchać siebie, dotrzeć do swoich granic i nowych sposobów komunikacji z dziećmi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *