Site Loader

Czy czytacie dzieciom bajki, w których można się zanurzyć? Prawdziwie spotkać z bohaterami? Poczuć to, co oni czują? Zimno, smutek, zaskoczenie, radość?

Czy znacie takie historie, które poruszają Was do głębi? Takie, które gdy je czytacie, dotykają Waszych dusz i serca?

Ubierzcie się ciepło i przytulcie do kogoś kochanego. Bo w tej historii czujemy głód, gdy głodna jest dziewczynka i tęsknotę, kiedy tęskni chłopiec.

Długa wędrówka.

Opowieść, o której dziś chcę Wam napisać jest prawdziwa, bo mówi o prawdziwym życiu, takim jakie czasem masz Ty, a czasem ja. Nie jest to jednak smutna historia, choć trzeba przyznać, że nostalgiczna, a czasem melancholijna.

To opowieść o sile przetrwania, sprycie, dobroci i przyjaźni.

O tym, jak można pokonywać trudności i niebezpieczeństwach, o tym, że warto iść swoją drogą i wierzyć w siebie.

O przywiązaniu, sile miłości, o tym, jak pięknie jest spotkać kogoś, kto nas rozumie.

Sonia i Adam.

Kiedy po jednej stronie morza zachodzi słońce, po drugiej wschodzi. Kiedy jedni odchodzą, drudzy pojawiają się, by wypełnić pustkę. Dwoje dzieci po dwóch stronach morza, każde ze swoimi najważniejszymi na świecie sprawami, każde poddane trudnej próbie i każde odnajdujące na swój sposób siebie na nowo. Dzięki sobie nawzajem. 

A potem przychodzi spokój, bezpieczeństwo i wspólne patrzenie w przyszłość.

Czy chcielibyście towarzyszyć w nim Sonii i Adamowi? Czy nie boicie się za bardzo, czy nie spieszycie się zanadto, by dać im tę szansę spotkania z Wami?

Czy czujecie już, że warto sięgnąć po „Długą wędrówkę”? 🙂

Może ta historia nie przemówi do każdego, może dla jednych będzie zbyt banalna, dla innych zbyt trudna, jednak wato pokazywać dzieciom, jak różnorodny jest świat i jak cudownie jest znaleźć dla siebie dom.

Długa wędrówka, to książka, którą warto czytać dzieciom, bo niesie prawdziwą wartość, treść, emocje o które każdy z nas może się choćby otrzeć.

Książka z wydawnictwa Mamania.

Autor: Martin Widmark

Ilustracje: Emilia Dziubak

Źródło zdjęcia głównego: https://unsplash.com/

Autor: Mama ma moc!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *