Site Loader

Mam na ramieniu znamię. Bardzo go nie lubię. Jest brązowe, wygląda jak plama, a dokładnie jak krowi placek przylepiony do skóry. Okropieństwo! Ukrywam go zawsze pod rękawkami. Z jego powodu nie noszę też sukienek na ramiączkach, choć bardzo bym chciała. Nie chcę, by ktokolwiek go zobaczył i odkrył moją tajemnicę. Pytałam nawet mamy, czy można to znamię usunąć, ale powiedziała mi, żebym się nim nie przejmowała, bo najważniejsze, że mam dobre serce. Czujecie to? Ja wiem, że dobre serce jest ważne, ale jestem nastolatką i to jak wyglądam, ma ogromne znaczenie. Nie chce mieć tego krowiego placka na ramieniu i nikt nie traktuje mojego problemu poważnie.

Czy Ada wie o tym placku?

Tak, wie. Ale nie powiedziałam jej o tym sama. Nie zobaczyła go też, kiedy przebierałam się na wf, ani w żadnej innej podobnej sytuacji. Odkryła je w internecie. Jak to możliwe, że mój okropny placek na ramieniu znalazł się w internecie. Przecież nigdy nie zrobiłabym mu nawet jednego zdjęcia i pilnowałam, by był zawsze zakryty. Wiecie, kto zrobił zdjęcie placka?

Ja i moja mama bardzo się kochamy. Uważam, że mamy dobry kontakt ze sobą. Opowiadam jej zawsze o tym, co było w szkole, o tym, co fajnego robiłyśmy z Adą, o nudnych lekcjach… O ciekawych też oczywiście rozmawiamy! Tak naprawdę nie wiem, o czym nie chciałabym jej powiedzieć. Chyba jeszcze nic takiego się nie wydarzyło. Powiedziałam jej również o tym, że Julian z równoległej klasy, który bardzo mi się kiedyś podobał, przykleił mi do mojego plecaka kartkę z napisem — ruda i przemądrzała. Jak możecie się spodziewać, od tamtej pory stracił całą moją sympatię i nie chce mieć z nim nic wspólnego. Było mi jednak wtedy bardzo przykro. Przepłakałam cały wieczór, a następnego dnia w ogóle nie chciałam iść do szkoły, żeby go nie spotkać. To były trudne chwile. To było w szóstej klasie.

Teraz jestem w siódmej. I tak jak lubię liczbę siedem, tak nie lubię liczby trzynaście, a tyle właśnie mam teraz lat. Czy wy też jesteście w podobnym wieku?

Autor: Mama ma moc!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *