Nazywam się Katarzyna Półtorak i jestem psychologiem wspierającym Mamy. Głównym nurtem mojej pracy jest pomoc kobietom potrzebującym wsparcia w radzeniu sobie z rozmaitymi trudnościami i wyzwaniami, jakie niesie ze sobą macierzyństwo. Rozumiem, że każda z nas jest inna i potrzebuje odnaleźć własną drogę w życiu. Jeśli czujesz, że w Twojej codzienności brakuje spokoju, satysfakcji i poczucia szczęścia, jestem gotowa Ci pomóc.

Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez rok kształciłam się również na jednym z najlepszych wydziałów psychologicznych na świecie na Uniwersytecie Wiedeńskim – Fakultät für Psychologie, Universität Wien.

Mam praktyczne doświadczenie w pracy indywidualnej i warsztatowej z dziećmi oraz dorosłymi. Przez kilka lat kształciłam się w nurcie psychoterapii Gestalt, ale ogromnie cenię sobie również podejście systemowe.

Obecnie głównym nurtem mojej pracy jest pomoc kobietom i mamom, wspieranie ich w poszukiwaniu satysfakcji i spełnienia w życiu, radzeniu sobie z trudnościami i towarzyszenie im w ich rozwoju.

W mojej pracy ważne jest zrozumienie, skąd biorą się dane trudności i co można zrobić, by lepiej sobie radzić z nimi oraz z wieloma skomplikowanymi zmianami i doświadczeniami, które niesie ze sobą macierzyństwo. Podczas spotkań z pacjentkami dużą wagę przykładam do potrzeb, pracy nad świadomością mechanizmów psychologicznych, poszukiwaniu wewnętrznych zasobów i odpowiednich dla danej osoby metod radzenia sobie z tym, co trudne, wyczerpujące i niezrozumiałe.

Swoje kwalifikacje podnoszę, uczestnicząc w rozmaitych formach kształcenia podyplomowego oraz konferencjach; ostatnio na Konferencji „Wychowanie w szacunku” organizowanej we Wrocławiu propagującej wychowanie bliskości i wartości duńskiego pedagoga Jespera Juula.

Od 2016 jestem autorką bloga Mama ma moc! W ramach swojej działalności edukuję i wspieram rodziców w zakresie wychowania, komunikacji bez krzyku, budowania więzi, tworzenia relacji opartych na wzajemnym zrozumieniu i szacunku.