Nazywam się Katarzyna Półtorak i jestem psychologiem pracującym w nurcie Rodzicielstwa Bliskości we Wrocławiu. Spotykam się z rodzicami potrzebującymi wsparcia w radzeniu sobie z rozmaitymi trudnościami i wyzwaniami, jakie niesie ze sobą codzienność.

Moim celem jest pomoc w dotarciu do Twoich potrzeb i potrzeb dziecka stojących za jego zachowaniem. Pomagam zrozumieć emocje i wspieram w budowaniu takich relacji, o jakich marzycie. Nie namawiam i nie oceniam. Wspólnie szukam z rodzicami takich rozwiązań, które będą służyć im i ich rodzinie.

Jeśli czujesz, że w Twojej codzienności brakuje spokoju, satysfakcji i poczucia szczęścia, czujesz, że przeżywasz kryzys, jest Ci trudno, poszukujesz nowych rozwiązań i odpowiedzi na swoje pytania, jestem gotowa Ci pomóc.

Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez rok kształciłam się również na jednym z najlepszych wydziałów psychologicznych na świecie na Uniwersytecie Wiedeńskim – Fakultät für Psychologie, Universität Wien.

Mam praktyczne doświadczenie w pracy indywidualnej i warsztatowej z dziećmi oraz dorosłymi. Przez kilka lat kształciłam się w nurcie psychoterapii Gestalt, ale ogromnie cenię sobie również podejście systemowe.

Obecnie głównym nurtem mojej pracy jest pomoc rodzicom, wspieranie ich w poszukiwaniu satysfakcji i spełnienia w życiu, radzeniu sobie z trudnościami i towarzyszenie im w ich rozwoju.

W mojej pracy ważne jest zrozumienie, skąd biorą się dane trudności i co można zrobić, by lepiej sobie radzić z nimi oraz z wieloma skomplikowanymi zmianami i doświadczeniami, które niesie ze sobą rodzicielstwo. Podczas spotkań z klientkami dużą wagę przykładam do potrzeb, pracy nad świadomością mechanizmów psychologicznych, poszukiwaniu wewnętrznych zasobów i odpowiednich dla danej osoby metod radzenia sobie z tym, co trudne, wyczerpujące i niezrozumiałe.

Swoje kwalifikacje podnoszę, uczestnicząc w rozmaitych formach kształcenia podyplomowego oraz konferencjach; ostatnio na Konferencji „Wychowanie w szacunku” organizowanej we Wrocławiu propagującej wychowanie bliskości i wartości duńskiego pedagoga Jespera Juula.

Od 2016 jestem autorką bloga Mama ma moc! W ramach swojej działalności edukuję i wspieram rodziców w zakresie wychowania, komunikacji bez krzyku, budowania więzi, tworzenia relacji opartych na wzajemnym zrozumieniu i szacunku.