Boję się

Boję się, czuję niepokój, stres, ciągle się czymś martwię. Czasem to wszystko doskwiera Mamom zbyt mocno, by mogły dobrze funkcjonować i żyć tak, jak chcą.

Boję się – czy to normalne?

Kiedy rozmawiam z Mamami w gabinecie, często słyszę w ich głosie to zmartwienie – czy to normalne? Czy to co czuję, jest ok? Czy czują to też inne Mamy? Czy jestem jedyna? Dlaczego to czuję? Dlaczego nie mogę przestać?

Niepokój to uczucie, którego za zwyczaj nie lubimy. Kojarzy nam się z niepewnością, brakiem kontroli, trudnościami w zapanowaniu nad czymś.

Bez względu na to skąd się bierze, można starać się zaopiekować swoim niepokojem, dotrzeć do jego źródeł i sprawdzić, co można zrobić, by w naszym życiu było go mniej.

Stres, to kolejny stan, w którym większość ludzi nie lubi się znajdować. Dla każdego inny poziom stresu jest do zaakceptowania, różne sytuacje wywołują też u nas inny poziom stresu. Kiedy ma się dzieci mamy szereg nowych stresorów. Czasem trudno sobie z nimi poradzić.

Boję się – co mogę zrobić?

Czuję niepewność, mam wiele obaw dotyczących przyszłości, często jestem zdenerwowana, rozdrażniona. Żyję w napięciu. Mam  wiele spraw na głowie, tyle decyzji, które muszę podjąć, tyle wyborów, których muszę dokonać. Chciałabym spróbować czegoś nowego, zmienić prace, wyjechać w inne miejsce, zamieszkać w innym kraju, wejść w nową relację, przeprowadzić się, zacząć nowe studia, napisać książkę. Jest mnóstwo sytuacji, które mogą powodować nasz niepokój.

Warto sprawdzić, skąd bierze się niepokój, strach, z czego wynika nasz stres. Niektóre lęki można oswoić, niektóre źródła stresu można próbować wyeliminować. Każda sytuacja wymaga indywidualnego rozpatrzenia, przyjrzenia się temu, jakie jesteśmy, co nam doskwiera, w jakim stopniu nam to przeszkadza.

Jeśli jesteś gotowa przyjrzeć się swoim niepokojom, zapraszam Cię tutaj.