Mam niskie poczucie własnej wartości

Mam niskie poczucie własnej wartości

Mam niskie poczucie własnej wartości – Mamy mówiąc mi o tym, często wyrażają niepokój związany z tym, że ich dzieci również będą czuły się gorsze od innych, za mało wartościowe, by je akceptować takimi, jakimi są i kochać tylko dlatego, że są.

Niskie poczucie własnej wartości – dlaczego czuję się gorsza od innych?

Na spotkaniach rozmawiamy o tym, jak można odczuwać swoją wartość, dlaczego wiele osób cierpi z jego powodu, jak można pracować nad tym, by czuć się ze sobą lepiej, by doceniać wartość tego, kim się jest.

Tłumaczę również, jakie są różnice między pojęciami: własna wartość, pewność siebie i samoocena. Często już rozróżnienie tych słów, pomaga rozeznać się w sytuacji i w tym, czego dana Mama potrzebuje.

Dlaczego ten temat jest tak ważny dla Mam?

Faktycznie jest tak, że budzi on wiele emocji. Szczególnie u Mam.

Mamy obawiają się, że jeśli u siebie czują deficyt w tym obszarze, to również ich dzieci będą go odczuwały. Martwią się, że nie będą potrafiły zadbać o poczucie własnej wartości u swoich pociech i że będzie im to utrudniać dalsze życie, realizowanie marzeń. Na spotkaniach rozmawiamy o tym, jak trudno jest czasem walczyć o swoje pragnienia, o prawo do tego, by być taką mamą, jaką chce się być. Jak niełatwo jest ufać swoim wyborom i decyzjom. Ile niepewności mieści się w codzienności.

Dlatego często opowiadam Mamom, jak dbać dbać o swoje dzieci w tym obszarze i co można zrobić, by czuły się wartościowe i kochane.

Chciałabyś zadbać o siebie w tym obszarze?

Jeśli czujesz, że ten temat jest Ci bliski, masz pytania lub obawy z nim związane i potrzebujesz wsparcia, zapraszam Cię  tutaj.