Poznajmy się

Witaj!

Psycholog wspierający mamy i dzieci.

Nazywam się Katarzyna Półtorak, pracuję w nurcie Rodzicielstwa Bliskości we Wrocławiu, jako psycholog wspierający Mamy i dzieci. W 2016 roku stworzyłam bloga Mama ma moc! www.mamamamoc.pl, na łamach którego dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez rok kształciłam się również na jednym z najlepszych wydziałów psychologicznych na świecie na Uniwersytecie Wiedeńskim – Fakultät für Psychologie, Universität Wien. Przez kilka lat kształciłam się w nurcie psychoterapii Gestalt, ale ogromnie cenię sobie również podejście systemowe.

Głównym nurtem mojej pracy jest pomoc kobietom, mamom, wspieranie ich w poszukiwaniu satysfakcji i spełnienia w życiu, radzeniu sobie z trudnościami i towarzyszenie im w ich rozwoju. W mojej pracy ważne jest zrozumienie, skąd biorą się dane trudności i co można zrobić, by lepiej sobie radzić z nimi oraz z wieloma skomplikowanymi zmianami i doświadczeniami, które niesie ze sobą życie, codzienność, macierzyństwo. Podczas spotkań w gabinecie mówimy o tym, jaką drogą chciałyby podążać, w czym potrzebują wsparcia.

Rozmawiamy o wewnętrznych zasobach i szukamy odpowiednich dla danej osoby metod radzenia sobie z tym, co trudne, wyczerpujące, czasem niezrozumiałe. Moim celem jest pomoc w dotarciu do potrzeb Mamy i dziecka stojących za jego zachowaniem. Pomagam zrozumieć emocje i wspieram w budowaniu relacji. Wspólnie szukam z Mamami takich rozwiązań, które będą służyć im i ich rodzinie. Do zagadnień, które są mi najbliższe należą syndrom wypalenia u Mam, komunikacja bez krzyku, radzenie sobie z presją społeczną oraz temat poczucia własnej wartości u samych Mam oraz u ich dzieci. Zajmuję się również tematami związanymi z rozwojem dzieci i ich potrzebami np. trudnym okresem dwóch lat u maluchów.

Prowadzę konsultacje, warsztaty, w najbliższym czasie również grupę wsparcia dla Mam. Do końca roku ukaże się również mój kurs online dotyczący komunikacji bez krzyku.

Dbam o Mamy, kiedy im samym jest trudno i głęboko wierzę w to, że dobrymi rodzicami się stajemy, nie rodzimy. Sama też jestem Mamą. Mam dwie córki, które z wdziękiem przewróciły mój świat do góry nogami i każdego dnia uczą mnie czegoś nowego.

Warto przeczytać

Grupa wsparcia dla Mam – Każda z nas jest inna, to co nas łączy to nasze potrzeby.

Grupa wsparcia dla Mam – Każda z nas jest inna, to co nas łączy to nasze potrzeby.

Grupa wsparcia dla Mam – Każda z nas jest inna, to co nas łączy to nasze potrzeby. Taka grupa rusza już 12 listopada. Zobacz, czy potrzebujesz takiego wsparcia, jakie Ci dziś oferuję. Macierzyństwo zmienia w życiu wiele. Niektórzy twierdzą, że wszystko. Bycie Mamą może być wielkim szczęściem, ogromnym trudem, zaskoczeniem i wyzwaniem, a niekiedy tym wszystkim jednocześnie. Niewiele osób jest…

Chcę mieć dziecko, chcę zostać Mamą – życie z miesiąca na miesiąc

Chcę mieć dziecko, chcę zostać Mamą – życie z miesiąca na miesiąc

Są takie plany, pragnienia, które mimo różnych zmian i upływu czasu nie znikają. Chcę mieć dziecko – to jedno z tych marzeń, którego spełnienie trwa czasem bardzo długo. Za długo. Tak długo, że brak już sił i nadziei. Dni mijają, zmieniają się pory roku, a Ty ciągle czekasz. W końcu to czekanie zaczyna boleć. Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że jeśli…

Presja społeczna – jak społeczeństwo niszczy matki

Presja społeczna – jak społeczeństwo niszczy matki

Presja społeczna to temat, o którym często rozmawiam z Mamami w gabinecie. Każda kobieta myśli przecież trochę inaczej o swoim macierzyństwie. Jest matką – to jasne, ale to, jak wychowuje, co jest jej priorytetem, co uważa, za dobre lub złe rozwiązanie, to już jest zupełnie inna sprawa. Rola matki przez pokolenia zmieniała się, jednak zawsze rezygnacja z siebie i całkowite…