fbpx

Poznajmy się

Cześć!

Nazywam się Katarzyna Półtorak.
Poznajmy się.

Czym się zajmuję?

Jestem psycholożką. Uczę kobiety ufać sobie. Pomagam przejść przez zmiany.

Ogromną częścią mojej pracy zawodowej jest WSPIERANIE MATEK.

Wierzę, że ani poświęcanie się ani wstrzymywanie swojego życia nie jest konieczne do tego, aby być dobrą, kochającą mamą.

Moją misją jest więc uczenie kobiet budowania takiego macierzyństwa, w którym nawyki i schematy poprzednich pokoleń zastępują świadomością, aktualną wiedzą i cennymi umiejętnościami, dzięki którym ich relacje z dziećmi i rodziną będą opierały się na zaufaniu, świadomych wyborach, miłości i zrozumieniu.

Jak pracuję?

1. Sesje i konsultacje online

2. Warsztaty online Macierzyństwo bez krzyku

  • Dla mam, które chcą stworzyć swoim dzieciom spokojny dom

3. E-booki

W czym pomagam?

1. Wsparcie emocjonalne:

  • Matki często potrzebują wsparcia w radzeniu sobie z emocjami, takimi jak stres, lęk, czy poczucie przytłoczenia. Pomagam im w identyfikacji i zrozumieniu tych uczuć oraz w nauce strategii radzenia sobie z nimi.

2. Zarządzanie stresem:

  • Pomagam w nauce technik radzenia sobie ze stresem wynikającym z codziennych obowiązków, odpowiedzialności zawodowych, wychowywania dzieci i zarządzania domem.

3. Wsparcie w kryzysie rodzinnym:

  •  Pomagam przejść przez trudne sytuacje rodzinne, takie jak urodzenie dziecka, rozwód, separacja, choroba członka rodziny, problemy wychowawcze lub śmierć bliskiej osoby.

4. Techniki wychowawcze:

  •  Wiele kobiet oczekuje porad w zakresie skutecznych metod wychowawczych, które pomogą im w lepszym zrozumieniu i reagowaniu na potrzeby ich dzieci. Pomagam więc pokazując, jak wygląda rozwój dziecka, jakie są style rodzicielskie oraz jak rozmawiać z dziećmi.

5. Równowaga między pracą a życiem prywatnym:

  • Matki, które pracują zawodowo szukają wsparcia w zarządzaniu czasem i obowiązkami, aby znaleźć równowagę między pracą a życiem rodzinnym, pomagam im w takim ułożeniu codzienności, by potrzeby dzieci i dorosłych były zaspokojone.

6. Poczucie własnej wartości i tożsamości:

  • Pomagam w zrozumieniu i wzmocnieniu poczucia własnej wartości oraz w rozwijaniu tożsamości kobiet poza rolą matki.

7. Wsparcie w okresie okołoporodowym:

  • Pomagam w poprawie relacji z partnerem, szczególnie w kontekście zmieniających się ról i obowiązków po narodzinach dziecka.

8. Relacje partnerskie:

  • Pomagam w poprawie relacji z partnerem, szczególnie w kontekście zmieniających się ról i obowiązków po narodzinach dziecka.

 

Dlaczego pracuję online?

Do czasu pandemii prowadziłam sesje w gabinecie stacjonarnym oraz online, jednak po pandemii zdecydowałam się prowadzić swój gabinet jedynie w formie online. Moje dotychczasowe klientki oraz te, które się do mnie zgłaszały po pandemii nie potrzebowały już spotkań na żywo.

 

Sesje online są tak samo skuteczne i jednocześnie wygodniejsze pod wieloma względami np:

1. Dostępność

  • Podróże i zmiany miejsca pobytu: Kobiety, które dużo podróżują, mogą kontynuować sesje niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.

2. Wygoda i mniejszy stres

  • Sesje w domowym zaciszu zwiększają komfort i otwartość.
  • Brak konieczności dojazdów: Oszczędność czasu i kosztów związanych z dojazdami do gabinetu, co jest szczególnie korzystne dla kobiet o napiętym harmonogramie lub mających w domu małe dzieci.

3. Elastyczność

  • Dostępność godzinowa: mamy większą elastyczność w wyborze godzin sesji.
  • Łatwość zmiany terminu: Przełożenie sesji na inny termin jest łatwiejsze, ponieważ zarówno klientka, jak i ja mamy większą swobodę w dopasowaniu czasu.

4. Anonimowość i prywatność

  • Mniejsza widoczność: możliwość uczestniczenia w sesji bez konieczności wizyty w fizycznym gabinecie często zwiększa poczucie prywatności.
  • Unikanie stygmatyzacji: Kobiety, które obawiają się stygmatyzacji związanej z wizytą u psychologa, mogą czuć się bardziej komfortowo, korzystając z sesji online.

5. Oszczędność czasu

  • Szybki dostęp do wsparcia: Sesje online pozwalają na szybsze rozpoczęcie sesji, bez konieczności czekania na wolny termin u lokalnych specjalistów.
  • Eliminacja przerw: Łatwiej jest umówić się na krótsze sesje lub sesje w nietypowych godzinach, co jest korzystne w sytuacjach awaryjnych.

 

Moje kwalifikacje.

1. Uniwersytet Wrocławski, Wydział Nauk historycznych i pedagogicznych, kierunek Psychologia 2002-2007

2. Universistät Wien, Fakultät für Psychologie 2005-2006

3. Szkoła Psychoterapii Gestalt, Terapia indywidualna i grupowa 2006-2009

4. Szkoła Psychoterapii Gestalt, Trening psychologiczny „Ja-Inni” 2008

5. Dolnośląskie Centrum psychoterapii, Studium Interwencji kryzysowej 2011-2012

6. Dolnośląskie Centrum psychoterapii, Studium Terapii dzieci i młodzieży 2013-2014

Teorie psychologiczne, wiedza, nieustanne szkolenia są bardzo ważne w mojej pracy. Jednak to empatia, autentyczność, spokój i doświadczenie dają mi możliwość oswajania tego, co dla kobiet trudne, towarzyszenia im w ich rozwoju i otwierania dróg, którymi chcą podążać jako kobiety i matki.

 

 

Najczęściej zadawane pytania:

1. Czy sesje online są tak samo wartościowe i skuteczne, jak spotkania w gabinecie stacjonarnym?

  • Tak, wiele badań wskazuje, że terapia online może być tak samo skuteczna jak terapia twarzą w twarz. Kluczowym elementem skuteczności terapii, niezależnie od formy, jest bowiem jakość relacji ze specjalistą.
  • Dobrze przeprowadzone sesje online może z powodzeniem budować silną i wspierającą relację z klientem.
  • Spotkania online pozwalają na stosowanie tych samych technik terapeutycznych co w gabinecie, np. rozmów, ćwiczeń terapeutycznych czy pracy domowej.

2. Jestem zainteresowana warsztatami online, ale mam dodatkowe pytania, jak mogę uzyskać odpowiedzi?

Na stronie warsztatów jest kalendarz, dzięki któremu można zapisać się na 15 minutową BEZPŁATNĄ konsultację online, podczas której możemy się poznać i sprawdzić, czy te warsztaty są tym, czego szukasz i potrzebujesz.

 

Masz inne pytania?

Napisz do mnie na katarzyna.poltorak@mamamamoc.pl. Znajdziemy rozwiązanie.

Katarzyna Półtorak

Warto przeczytać

Jak radzić sobie z presją społeczną, która nas wszystkich otacza?

Jak radzić sobie z presją społeczną, która nas wszystkich otacza?

Presja otoczenia to temat, o którym często rozmawiam z Mamami. Każda kobieta myśli przecież trochę inaczej o swoim macierzyństwie. Jest matką – to jasne, ale to, jak wychowuje, co jest jej priorytetem, co uważa, za dobre lub złe rozwiązanie, to już jest zupełnie inna sprawa. Rola matki przez pokolenia zmieniała się, jednak zawsze rezygnacja z siebie i całkowite oddanie dzieciom…

Poczucie własnej wartości – co robić, by dzieci je miały?

Poczucie własnej wartości – co robić, by dzieci je miały?

Poczucie własnej wartości to poczucie, że jesteś ok taka, jaka jesteś. Dlaczego tak trudno nam o sobie w ten sposób myśleć?

Podczas konsultacji online często słyszę od mam: Jestem słaba, nic nie warta, wciąż coś mi się nie udaje, nie zasłużyłam na to, na tamto i w sumie nie dziwię się, że moje relacje są trudne, nieudane, przecież nie potrafię być taka, jaka powinnam być. Mam niskie poczucie własnej wartości. To mnie boli, ale najbardziej martwi mnie to, czy moje dziecko…

Komunikacja z dziećmi – Dlaczego moje dziecko ze mną nie rozmawia?

Komunikacja z dziećmi – Dlaczego moje dziecko ze mną nie rozmawia?

Czy zastanawialiśmy się kiedyś, dlaczego moje dziecko ze mną nie rozmawia? Jak to się dzieje, że nie przychodzi do nas ze swoimi problemami? Izoluje się, nie chce mówić o sobie, nie chce powiedzieć co się stało, nie chce nam tłumaczyć, opowiadać o tym, co je smuci, co jest dla niego trudne, co sprawia mu cierpienie lub powoduje, że jest wściekłe?